Vi är 3DVerkstan

3DVerkstan Nordic AB är och har sedan starten 2014 varit en starkt drivande kraft för additiv tillverkning i Sverige och Skandinavien. Med ett kunskapsbaserat och sammansvetsat team på 23 personer, använder vi, utmanar och utvecklar dagens 3D-printtekniker och användningsområden tillsammans med våra kunder.

3DVerkstan har gedigen samlad erfarenhet och kunskap av 3D-printing, 3D-scanning och CAD-arbete. Vi vet att 3D-lösningar kan tillämpas i alla branscher och att alla har olika förutsättningar. Utöver tjänster och lösningar, erbjuder vi även våra kunder bäst service och support och såklart skräddarsydda kurser. 

Vi anordnar AM/3D-printing-konferenser och event i vårt unika showroom tillika huvudkontor i Gamla Filmstaden, Solna. Utöver Solna finns det även möjlighet att boka demos i våra Malmölokaler och i vårt showroom i Danmark där vi har ett brett urval av 3D-lösningar och testprints. Vi visar upp aktuell 3D-printteknik, 3D-scanning, kompletta lösningar och tillämpningar från vårt globala nätverk av teknik- och affärspartners.

Välkommen att kontakta oss - vi bjuder på kaffe, vår kunskap och härlig stämning!

Daniel Ljungstig
CEO


Joep Winkels
Business Developer


Erik Cederberg
CTO/Lead Engineer


Patrik Rosén
Sales Manager / Application Engineer

Ann Lindvall
CFO


Henrik Cornelius
Technical sales

Linus Häggblom
Technical sales

Sebastian Kaib
Sales Back Office


Alicia Lindahl
3D Print & Design Services

Studios@3dverkstan.se

08-55 11 57 50

Frida Segerhammar
3D Print & Design Services

Studios@3dverkstan.se

08-55 11 57 50

Lotta Lindblad
CMO

Lotta@3dverkstan.se

Dennis Söderlund
E-commerce Product Manager

Dennis@3dverkstan.se

Jessica Jörfjord
Communications Coordinator

Jessica@3dverkstan.se

Anna Zentine
Social Media Coordinator

Anna@3dverkstan.se

Nicklas Ekstrand
Training & Consultancy

Robert Örneteg
Head of Service & Support

support@3dverkstan.se

08-55 11 57 50

Shannon Theis
Service & Support

support@3dverkstan.se

08-55 11 57 50

Dee Tobin
Olsson Product Lead

Emma Karlberg
People & Culture Manager

Nesrin Ben Attia
Accountant

Erika Ahlberg
Sales Coordinator / Key Account Manager

Magnus Carning
Channel Manager



Christian Behrens-Thomsen
Country Manager Denmark


 

Jag vill bli kontaktad av 3dverkstan

För generalla eller specifika frågor, fyll i dina uppgifter nedan, så återkommer vi snarast.